Опубліковано Залишити коментар

 Основні терміни пов’язані з наручними годинниками. ( доповнюється ) 

 • Нержавіюча сталь 316L : Спеціальний сплав нержавіючої сталі, так само називається медичною сталлю. Основною відмінністю від звичайної нержавіючої сталі є використання вольфраму і молібдену замість нікелю для досягнення оптимальної стійкості до корозії, таким чином максимально знижується ймовірність прояву алергічної реакції на шкірі під час носіння. Дана сталь має дуже високі показники стійкості до корозії і зберігає їх навіть у солоній воді. Твердість 316L за Брінеллем (HB) становить 217 одиниць
 • Титан або титановий сплав: Головними особливостями даного матеріалу є виключна гіпоалергенність і нижча маса виробу (як правило, на 35-40% легше нержавіючої сталі 316L). Матеріал досить м’який, тому має схильність до появи подряпин. У більшості випадків використовується додаткове безбарвне покриття для підвищення твердості поверхні. Сберігання комфортної температури, одина з переваг в порівнянні з сталевими елементами ( наприклад сталевий браслет може досить сильно холодити руку на морозі, чи нагріватись від сонця). Стійкий до корозії матеріал, що не окислюється навіть у солоній воді Твердість титанового сплаву за Брінеллем (HB) становить від 130 до 150 одиниць (без покриття)
 • Кераміка:Матеріал відомий високою твердістю, що в першу чергу означає стійкість до появи подряпин. Так само кераміка є гіпоалергенним матеріалом, що не візиває подразнення шкіри при носінні. Найчастіше використовується як накладка на дайверських безелях, але так само може бути використана при виготовленні корпусів, браслетів або частин у вигляді вставок. При використанні в якості матеріалу при виготовленні корпусу значно знижує вплив магнітних полів на механізм Твердість кераміки за шкалою Моосу варіюється в межах 8,2-8,5 з 10 можливих.
 • Латунь : Матеріал використовується в бюджетному годиннику . Обов’язково піддається нанесенню покриття на основі нікелю, яке згодом має властивість витиратися. Даний матеріал в поодиноких випадках може викликати аллергічну реакцію, тому у фірмовому годиннику ніколи не використовується при виготовленні задніх кришок і браслетів (елементів, що найбільш сильно контактують зі шкірою). Не виносить солоної води.
 • Полімер: матеріал, що виготовляється з різних видів смол. Характеризується низькою вартістю, невисокою масою, гіпоалергенністю та високою еластичністю. Найчастіше використовується в спортивному годиннику, тому що має властивість амортизувати удари. Стійкий до намагнічування.
 • Карбон: матеріал відомий своєю міцністю та низькою масою. У годиннику частіше використовується як елемент декору, або у зв’язці з полімерним матеріалом для надання еластичності конструкції. Сам по собі карбон погано переносить удари, тому цільнокарбонові корпуси зустрічаються дуже рідко.
 • Бронза: матеріал використовується в годиннику для надання вінтажності корпусів. У процесі носіння набуває особливої патини, яка унікальна і може змінювати візерунок від температури, вологості та безлічі інших факторів. Очищається сумішними розчинами, набуваючи первозданного вигляду.
 • Сапфірове скло: штучний сапфір виготовляється на основі гідроксиду алюмінію та має високу твердість. Скло з даного матеріалу вкрай складно подряпати, тому що твердість його за шкалою Мооса становить 9 одиниць із 10 . Вище твердість у карбіду кремнію та алмазу (діаманта), тому ці матеріали можуть залишати сліди на сапфірі. Міцність скла із сапфіру на пряму залежить від співвідношення його товщини до діаметра.
 • Мінеральне скло: Особливо очищене скло без зайвих включень і зеленого набряку. Має досить низьку вартість і порівняно непогану стійкість до появи подряпин.
 • Алюміній: Найчастіше використовується як накладка з розміткою для безелей наручного годинника. Найчастіше має або покриття, або порошкове фарбування. Більш сприйнятливий до механічних пошкоджень, проте простіше у виробництві і як наслідок дешевше. Також має маленьку товщину, що дозволяє робити годинник тоншим, а так само в таких безелях можлива велика варіація як кольорів так і їх поєднань.
 • Світлонакопичувальний склад: спеціальна маса, яка в процесі контакту з джерелом світла накопичує енергію і продовжує якийсь час світиться в темряві. Багато марок використовують свої власні склади. Колір маси може бути різний як декором на циферблаті, так і за кольором світіння в темряві. Яскравість і час світіння залежить від форми мітки, складу маси і звичайно від її кількості.
 • Шкіряний ремінець: Зазвичай в годинниках для виготовлення ремінців використовується натуральна шкіра для запобігання виникнення подразнень шкіри людини та із за більшої зносостійкості порівнянно з штучною шкірою. Перевагою шкіряного ремінця , безумовно, можно назвати легкість , сберігання комфортної температури( наприклад сталевий браслет може досить сильно холодити руку на морозі, чи нагріватись від сонця), та більш привабливий вигляд. Слід зазначити, що шкіряні ремінці зношуються , та потребують періодично заміни на новий. Багато виробників шкіряних аксессуарів випускають ременці- замінники . Найбільш поширенні розміри кратні 2 тобто 12,14,16,18 і т.д. Також в угоду дизайнерських рішень, ремінець може бути модельним та не мати замінника , тому буде потребувати замовлення оригінального. Таке питання можно вточнювати у консультантів нашого магазину.

Типі механізмів у наручному годиннику

 • Механіка з автопідзаводом: даний механізм працює завдяки механічному впливу пружини на механізм спуску через ланцюг колісної передачі. У механізмах з автоматичним підзаводом натяг пружини відбувається під час носіння завдяки спеціальному маятнику. Як правило, один день носіння відповідає від 38 годин безперервного ходу і більше (залежить від моделі механізму) З цією характеристикою можна ознайомитися в описі товару. Потім годинник зупиняється і для подальшої експлуатації його необхідно підзавести і встановити час.Точність ходу таких годинників залежить від великої кількості факторів (наприклад температура навколишнього середовища, вологість, ступінь натягу заводної пружини), а також від класу механізму.
 • Механіка з ручним заводом: підзавод таких годинників проводиться вручну за допомогою обертання заводної головки. Ручний завод також може зустрічатися як допоміжна система в годиннику з автопідзаводом. У такому випадку ручний завод не має обмеження і використовується виключно для старту роботи годинника, який довго пролежав без руху.

Види водонепроникності

 • 30 метрів або 3 бар : Годинники з даною характеристикою умовно захищені від потрапляння води всередину корпуса. Якщо на корпусі є таке маркування, це позначає що у годиннику допускається миття рук, потрапляння під дощ, але ні у якому разі не можна допускати занурення корпуса до води.
 • 50 метрів або 5 бар: Годинники з даною характеристикою частково захищені від потрапляння води всередину корпуса. Годинник з таким маркуванням не боїться потрапляння під великий дощ, миття рук, прийняття душу (без різких перепадів температур), рекомендовано уникати занурення.
 • 100 метрів або 10 бар: Годинники з даною характеристикою достатньо захищені від потрапляння води всередину корпуса. В такому годиннику дозволено плавати , вони не бояться побутового контакту із водою, але не бажано використовувати такий годинник у солоній морській воді. При потраплянні в такі умови варто ретельно промивати корпус годинника проточною прісною водою. Все це працює , звісно, за утриманням рекомендованих у інструкціі правил єксплуатаціі.
 • 200 метрів або 20 бар: Годинники з даною характеристикою повністю захищені від потрапляння води всередину корпуса. Таке маркування дозволяє плавати у годиннику та занурювати на глибину без професійного обладнення, дотримуючись правил єксплуатації вказаних в інструкції.
 • 200 метрів або 20 бар ISO6425:
 • 300 метрів або 30 бар:
 • 300 метрів або 30 бар ISO6425:

Основні функціі годинників:

 • Індикація дати та дня тижня : Дана функція використовується для індикації показів дати та дня тижня. Найчастіше використовується механічна система календарів, яка потребує переодичного коригування (відсутність 31-го числа в деяких місяцях), для цього в більшості сучасних механізмів передбачена система прискореного коригування дати (цей процес описаний в інструкції та має деякі технічні нюанси). Те саме стосується й дня тижня. Також існують вічні та автоматичні системи календарів.
 • Автоматичний календар: Така система календаря використовується в годиннику з електронним дисплеєм і управляється за допомогою електронного обчислювального модуля. Даний тип календаря налаштовується одноразово (Дата, місяць, рік) і надалі не вимагає коригування. Використовується переважно в спортивних годинниках, що мають електронну індикацію.
 • Вічний календар: Даний тип календаря має дискову, або стрілочну індикацію і може зустрічатися як в кварцових так і в механічних годинниках. У кварцовому годиннику спочатку налаштовується дата, місяць і рік щодо високосного (всього 4 варіанти) і в подальшому управляється за допомогою електронного модуля. У механічному годиннику вічний календар зустрічається рідко і має дуже високу вартість. У разі механічного годинника вічний календар керується колісною передачею завдяки колесам, що мають особливий розрахунок зубів.
 • Функція стоп-секунди: Ця функція зупиняє хід секундної стрілки під час коригування часу. Використовується для більш точного встановлення поточного часу.
 • Multi-Year Calendar: Функція мультикалендаря дозволяє зіставляти рік (зображений на диску) з верхньою шкалою місяців на циферблаті і в результаті отримати відповідність дати з днями тижня саме цього місяця (шкала в нижній частині циферблата)

Елементи корпусу та функції корпусу та браслета

 • Однонаправлений поворотний дайверський безель: Додатковий пристрій на корпусі годинника призначений для встановлення позначок на певний проміжок часу . До появи дайверських комп’ютерів використовувався при зануренні, засікаючи час на скільки вистачить кисню в балоні, тому дайверський безель обертається проти годинникової стрілки, щоб при випадковому прокручуванні зменшував час перебування на глибині, а не збільшував. У сучасному годиннику, не втрачаючи своїх вихідних функцій, використовується частіше як елемент декору.
 • Головка з різьбовою фіксацією: Такий вид фіксаціі використовується в першу чергу для поліпшення водонепроникних властивостей корпусу годинника. Як правило викручюється обертами на себе, а закручувати – навпаки, але з невеликим опором в сторону корпуса, для подолання зусилля пружинки. ВАЖЛИВО герметичність в таких корпусах зберігається тільки за умовами затягнутою головки, у викрученному стані ущільнювачі не забезбечують необхідного опору тиску води.
 • Відкритий баланс (відкрите серце) – елемент декору, коли частина циферблата (може бути вільної форми) , відкрита та через цей отвір можна побачити роботу баланса та інколи усього вузлу спуска.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CAPTCHA ImageChange Image