Опубліковано Залишити коментар

 Основні терміни пов’язані з наручними годинниками. ( доповнюється ) 

 • Нержавіюча сталь 316L : Спеціальний сплав нержавіючої сталі, так само називається медичною сталлю. Основною відмінністю від звичайної нержавіючої сталі є використання вольфраму і молібдену замість нікелю для досягнення оптимальної стійкості до корозії, таким чином максимально знижується ймовірність прояву алергічної реакції на шкірі під час носіння. Дана сталь має дуже високі показники стійкості до корозії і зберігає їх навіть у солоній воді. Твердість 316L за Брінеллем (HB) становить 217 одиниць
 • Титан або титановий сплав: Головними особливостями даного матеріалу є виключна гіпоалергенність і нижча маса виробу (як правило, на 35-40% легше нержавіючої сталі 316L). Матеріал досить м’який, тому має схильність до появи подряпин. У більшості випадків використовується додаткове безбарвне покриття для підвищення твердості поверхні. Сберігання комфортної температури, одина з переваг в порівнянні з сталевими елементами ( наприклад сталевий браслет може досить сильно холодити руку на морозі, чи нагріватись від сонця). Стійкий до корозії матеріал, що не окислюється навіть у солоній воді Твердість титанового сплаву за Брінеллем (HB) становить від 130 до 150 одиниць (без покриття)
 • Кераміка:Матеріал відомий високою твердістю, що в першу чергу означає стійкість до появи подряпин. Так само кераміка є гіпоалергенним матеріалом, що не візиває подразнення шкіри при носінні. Найчастіше використовується як накладка на дайверських безелях, але так само може бути використана при виготовленні корпусів, браслетів або частин у вигляді вставок. При використанні в якості матеріалу при виготовленні корпусу значно знижує вплив магнітних полів на механізм Твердість кераміки за шкалою Моосу варіюється в межах 8,2-8,5 з 10 можливих.
 • Латунь : Матеріал використовується в бюджетному годиннику . Обов’язково піддається нанесенню покриття на основі нікелю, яке згодом має властивість витиратися. Даний матеріал в поодиноких випадках може викликати аллергічну реакцію, тому у фірмовому годиннику ніколи не використовується при виготовленні задніх кришок і браслетів (елементів, що найбільш сильно контактують зі шкірою). Не виносить солоної води.
 • Полімер: матеріал, що виготовляється з різних видів смол. Характеризується низькою вартістю, невисокою масою, гіпоалергенністю та високою еластичністю. Найчастіше використовується в спортивному годиннику, тому що має властивість амортизувати удари. Стійкий до намагнічування.
 • Карбон: матеріал відомий своєю міцністю та низькою масою. У годиннику частіше використовується як елемент декору, або у зв’язці з полімерним матеріалом для надання еластичності конструкції. Сам по собі карбон погано переносить удари, тому цільнокарбонові корпуси зустрічаються дуже рідко.
 • Бронза: матеріал використовується в годиннику для надання вінтажності корпусів. У процесі носіння набуває особливої патини, яка унікальна і може змінювати візерунок від температури, вологості та безлічі інших факторів. Очищається сумішними розчинами, набуваючи первозданного вигляду.
 • Сапфірове скло: штучний сапфір виготовляється на основі гідроксиду алюмінію та має високу твердість. Скло з даного матеріалу вкрай складно подряпати, тому що твердість його за шкалою Мооса становить 9 одиниць із 10 . Вище твердість у карбіду кремнію та алмазу (діаманта), тому ці матеріали можуть залишати сліди на сапфірі. Міцність скла із сапфіру на пряму залежить від співвідношення його товщини до діаметра.
 • Мінеральне скло: Особливо очищене скло без зайвих включень і зеленого набряку. Має досить низьку вартість і порівняно непогану стійкість до появи подряпин.
 • Алюміній: Найчастіше використовується як накладка з розміткою для безелей наручного годинника. Найчастіше має або покриття, або порошкове фарбування. Більш сприйнятливий до механічних пошкоджень, проте простіше у виробництві і як наслідок дешевше. Також має маленьку товщину, що дозволяє робити годинник тоншим, а так само в таких безелях можлива велика варіація як кольорів так і їх поєднань.
 • Світлонакопичувальний склад: спеціальна маса, яка в процесі контакту з джерелом світла накопичує енергію і продовжує якийсь час світиться в темряві. Багато марок використовують свої власні склади. Колір маси може бути різний як декором на циферблаті, так і за кольором світіння в темряві. Яскравість і час світіння залежить від форми мітки, складу маси і звичайно від її кількості.
 • Шкіряний ремінець: Зазвичай в годинниках для виготовлення ремінців використовується натуральна шкіра для запобігання виникнення подразнень шкіри людини та із за більшої зносостійкості порівнянно з штучною шкірою. Перевагою шкіряного ремінця , безумовно, можно назвати легкість , сберігання комфортної температури( наприклад сталевий браслет може досить сильно холодити руку на морозі, чи нагріватись від сонця), та більш привабливий вигляд. Слід зазначити, що шкіряні ремінці зношуються , та потребують періодично заміни на новий. Багато виробників шкіряних аксессуарів випускають ременці- замінники . Найбільш поширенні розміри кратні 2 тобто 12,14,16,18 і т.д. Також в угоду дизайнерських рішень, ремінець може бути модельним та не мати замінника , тому буде потребувати замовлення оригінального. Таке питання можно вточнювати у консультантів нашого магазину.
 • Перламутр – використовувався як прикраса ще з давніх-давен, але і сьогодні його благородна краса продовжує полонити серця. Цей природний матеріал утворюється всередині морських раковин і має складну структуру: складається з безлічі мікроскопічних пластинок, які, заломлюючи промені світла, починають сяяти різними кольорами веселки, починаючи від ніжно-білого і закінчуючи темними насиченими відтінками. Природа зробила перламутр ідеальною окрасою. Завдяки оптичному ефекту перламутр дуже популярний як ювелірний матеріал і широко використовується не тільки при створенні аксесуарів, але і різних елементів декору. Однак перш ніж перламутр стане центральною окрасою аксесуара, на нього чекає складний і трудомісткий технологічний процес, пов’язаний з обробкою. Після того, як перламутр буде витягнутий з раковини, цілісні пластини розрізають і обточують, потім надають потрібну форму і полірують. Від майстра годинникового ремесла потрібна велика обережність, адже після полірування пластина може досягати всього мікронної товщини. Враховуючи ці тонкощі, годинник з перламутру набуває ще більшої цінності, продовжуючи зачаровувати і полонити своєю незвичайною красою.
 • Каучуковий ремінець: Еластичний ремінець який виготовленно із синтетичної або природної каучукової маси. Основною перевагою такого ремінця є його вісокі показники зносостійкості, він не боїться води. Дуже часто такий ремінець використовується на спортивних годинниках із водонепроникним корпусом, але зустрічаються і у класичних годинниках. Каучуковий ремінець досить плотно прилягає до руки, із за чого рука під годинником може пітніти .
 • Сатин – красива, блискуча, натуральна тканина, виконана на основі бавовни. Багато хто плутає цей матеріал з атласом. Серед інших бавовняних виробів, матеріал займає перше місце по дорожнечі. Але знаючи всі плюси і переваги даного текстилю, розщедритися на постільну білизну з сатину варто. Вона приємна на дотик, м’яка і гладка. Крім того, сатин володіє відмінними гігієнічними характеристиками.Трохи про історію появи матеріалу. Сатин з’явився ще в 12 столітті в Китаї. Для виготовлення застосовувався натуральний шовк. Спочатку з нього шили святковий одяг. Уже в середині дев’ятнадцятого століття, у виробництві полотна стали використовувати бавовняні волокна. Саме тоді сатин став схожий на атлас і отримав таку назву. Тканина складається на 100% з бавовни. Але при пошитті одягу випускається матеріал з додаванням елостана.
 • Діама́нт або брилья́нт  — штучно огранований та відшліфований алмаз. Класична форма огранування — 57 граней. Найтвердіший дорогоцінний камінь . Доволі широко розповсюджена думка, що цінність алмазів пояснюється їх рідкісністю, але насправді алмази ювелірної якості доволі розповсюджені в порівнянні з рідкісними каменями, такими як олександрит , і щорічне світове виробництво неогранованих діамантів оцінюється приблизно в 130 мільйонів каратів (26 тонн).
 • Нейлон, тканинний ремінець – Це ремінець який являє собою сотні хитро переплетених та натягнутих ниток – матеріал яких залежить від указаного в назві. Такі ременці дуже витривалі та міцні, але іноді спецефічно сидять на руці. Вони не бояться вологи, іх можна вікористовувати у будь яких умовах.
 • Seiko Сейчу – текстильні ремені, створені за допомогою традиційної японської техніки плетіння Сейчу. Їхня багата текстура і колір добре відомі в японській культурі завдяки використанню ниток та особливого плетіння – таких же, як і в традиційному «обідзіме», декоративному шнурі, що утримує пояс кімоно на своєму місці. Ремінці мають унікальну японську естетику та текстуру, а також відрізняються високою міцністю на розрив, яка майже вчетверо вища, ніж у звичайних нейлонових ремінців Seiko.

Типі механізмів у наручному годиннику

 • Механіка з автопідзаводом: даний механізм працює завдяки механічному впливу пружини на механізм спуску через ланцюг колісної передачі. У механізмах з автоматичним підзаводом натяг пружини відбувається під час носіння завдяки спеціальному маятнику. Як правило, один день носіння відповідає від 38 годин безперервного ходу і більше (залежить від моделі механізму) З цією характеристикою можна ознайомитися в описі товару. Потім годинник зупиняється і для подальшої експлуатації його необхідно підзавести і встановити час.Точність ходу таких годинників залежить від великої кількості факторів (наприклад температура навколишнього середовища, вологість, ступінь натягу заводної пружини), а також від класу механізму.
 • Механіка з ручним заводом: підзавод таких годинників проводиться вручну за допомогою обертання заводної головки. Ручний завод також може зустрічатися як допоміжна система в годиннику з автопідзаводом. У такому випадку ручний завод не має обмеження і використовується виключно для старту роботи годинника, який довго пролежав без руху.
 • Кварцовий : Тип механізма який керується завдяки трансформаціі електричного сигналу в механічну работу. Як джерело енергіі використовується баратейка . Вона завжди змінна та срок служби однієї батарейки від заміни до заміни залежить від багатьох факторів , на сам перед від виду механізма і сягає від 1 до 10 років . Заміну прозводить сервісний центр і наш у тому ж числі. Заміна займає від 5 до 15 хвилин. Кварцовий механізм має деякі преваги над механічним , а саме : високу точність ходу ( у самому гіршому випадку кварцовий механізм дає похибку 1 хвилину на місяць) , кварцовий механізм коштує значно меньше механічного, такий механізм має трішки збільшену ударостійкість. Але кварцові годинники мають обмежений строк єксплуатаціі і не може бути в використанні десятиріччами та інколи має обмежену ремонтопридатність. Є декілька підвидів кварцових годинників ( вони можуть бути єлектронними , на соняшній батареї, кінетичні )
 • Електронний : Тип механізма , який так саме як і кварцовий має живлення від електричної батареї, але показує час не за допомогою стрілок, а на дісплеї . Такий годинник зазвичай має значно більшу функціональність , але дуже спортивний характер , що не завжди зручно. Завдяки відсутності колесної передачі такий годинник може мати максимальний захист від ударів та падінь. Єлектронний механізм має дещо нижчу точність ходу у порівнянні із аналоговим кварцовим .
 • Кварцовий на сонящній батареї : Механізм годинника з живленням від сонячної батареї є кварцовим механізмом, що використовує відновлюване джерело живлення (акумулятор). У даному типі механізму заряд батареї проводиться за допомогою сонячної панелі на циферблаті, для якої не обов’язкове саме сонячне світло, підійде будь-яке і навіть інтер’єрне. При правильній експлуатації елемент живлення в таких годинниках здатний функціонувати більше 10-ти років, а з цього випливає одна з найважливіших переваг таких годинників над звичайними кварцовими – зниження забруднення навколишнього середовища відпрацьованими елементами батарейок. Запас ходу у повній темряві (тобто без підзарядки) варіюється від 4 місяців до 3 років, залежно від самого механізму. Такий годинник, як правило, трохи дорожчий за звичайні кварцові і вартість заміни акумулятора так само відрізняється підвищеною вартістю, але не вимагає циклічної заміни протягом багатьох років, тому не може вважатися недоліком з фінансової точки зору.

Види водонепроникності

 • 30 метрів або 3 бар : Годинники з даною характеристикою умовно захищені від потрапляння води всередину корпуса. Якщо на корпусі є таке маркування, це позначає що у годиннику допускається миття рук, потрапляння під дощ, але ні у якому разі не можна допускати занурення корпуса до води.
 • 50 метрів або 5 бар: Годинники з даною характеристикою частково захищені від потрапляння води всередину корпуса. Годинник з таким маркуванням не боїться потрапляння під великий дощ, миття рук, прийняття душу (без різких перепадів температур), рекомендовано уникати занурення.
 • 100 метрів або 10 бар: Годинники з даною характеристикою достатньо захищені від потрапляння води всередину корпуса. В такому годиннику дозволено плавати , вони не бояться побутового контакту із водою, але не бажано використовувати такий годинник у солоній морській воді. При потраплянні в такі умови варто ретельно промивати корпус годинника проточною прісною водою. Все це працює , звісно, за утриманням рекомендованих у інструкціі правил єксплуатаціі.
 • 200 метрів або 20 бар: Годинники з даною характеристикою повністю захищені від потрапляння води всередину корпуса. Таке маркування дозволяє плавати у годиннику та занурювати на глибину без професійного обладнення, дотримуючись правил єксплуатації вказаних в інструкції.
 • 200 метрів або 20 бар ISO6425: З 1946 року ISO (Міжнародна організація зі стандартизації) встановлює стандарти для власних суворих сертифікаційних випробувань. Саме за цими стандартами ISO багато годинників для дайвінгу проходять сертифікацію за стандартом 6425. Хоча участь у сертифікації є добровільною, якщо конкретний годинник проходить певні тести та умови ISO 6425 і відповідає їм, компанія може офіційно привласнити їм звання дайверських годинників із зазначенням відповідної номінальної глибини. Давайте осушимо болото і прояснимо ситуацію. Незважаючи на те, що ця система існує вже багато років (з 1996 року), більшість любителів годинника не в курсі тестів ISO. Ілюстрований професійний словник у годинниковій справі Бернера, хоча в 2018 році до нього були внесені зміни щодо занурень у змішаних газах, стверджує, що водолазний годинник – це “годинник, призначений для занурення на глибину не менше 100 м і задовольняє вимогам, зазначеним у стандарті ISO 6425”.ISO чітко визначає, що відповідний годинник для дайвінгу – це годинник, що забезпечує водонепроникність не менше 100 метрів. Крім того, попередньо вибраний пристрій дає користувачеві можливість вибрати будь-який період до 60 хвилин. Це може бути як цифровий, так і хронометр з однонаправленим безелем, що обертається. Крім того, час має бути абсолютно чітким, а хвилинна та годинна стрілки повинні бути легко помітні. Очевидно, що ISO віддає перевагу саме цьому. Встановлення часу на пристрої має бути чітким, а три основні годинна, хвилинна та секундна стрілки повинні бути видні та працювати. В аналогових моделях це можна зробити завдяки наконечнику, що світиться, на секундній стрілці, який повинен бути видно. Годинник на батарейках повинен бути оснащений індикатором низького заряду батареї, а весь годинник повинен бути видно з відстані близько 11 дюймів у повній темряві.Для дайверського годинника, який хоче отримати повний рейтинг IS0 6425, ISO вимагає, щоб компанії занурювали їх у розчин морської води, що складається з хлориду натрію, на 24 години. При солоності, яку можна порівняти з морською водою, він повинен мати постійну температуру в межах 18-25 градусів Цельсія (64F-77F), щоб визначити стійкість до іржі. Його перевіряють на наявність окислення та рухомих частин, щоб визначити, чи виконує він чіткі робочі функції. Випробування “надійності під водою” полягає в тому, що прилад занурюється в розчин чистої води приблизно на 12 дюймів. Протягом приблизно двох днів годинник знову ретельно перевіряється на бездоганну роботу. Вологість і тиск відіграють важливу роль у функціонуванні годинника під водою. Зазвичай за відсутності впливу води тіло відчуває тиск 1 АТМ (атмосферний тиск). Якщо порівнювати з повсякденним годинником з показником динамічного тиску 1 АТМ, то чим далі ви хочете поринути під воду, тим більше сила, що діє у воді. Ы воді зі збільшенням глуюїни зростає і тиск. Дайвеська година може витримувати тиск до 300 атмасфер.Випробування на стійкість до теплового удару перевіряє реальний годинник, при цьому він повинен бути занурений у воду на десять хвилин при різних температурах. Спочатку годинник повинен бути поміщений у гарячу воду температурою близько 104 градусів, потім у прохолодну воду температурою близько 40 градусів, а потім у гарячу воду. Перерва між зануреннями повинна становити трохи більше шістдесяти секунд.
 • 300 метрів або 30 бар:
 • 300 метрів або 30 бар ISO6425:

Основні функціі годинників:

 • Індикація дати та дня тижня : Дана функція використовується для індикації показів дати та дня тижня. Найчастіше використовується механічна система календарів, яка потребує переодичного коригування (відсутність 31-го числа в деяких місяцях), для цього в більшості сучасних механізмів передбачена система прискореного коригування дати (цей процес описаний в інструкції та має деякі технічні нюанси). Те саме стосується й дня тижня. Також існують вічні та автоматичні системи календарів. Також існує електрона індикація цого параметра , якщо мається єлектронне табло.
 • Автоматичний календар: Така система календаря використовується в годиннику з електронним дисплеєм і управляється за допомогою електронного обчислювального модуля. Даний тип календаря налаштовується одноразово (Дата, місяць, рік) і надалі не вимагає коригування. Використовується переважно в спортивних годинниках, що мають електронну індикацію.
 • Вічний календар: Даний тип календаря має дискову, або стрілочну індикацію і може зустрічатися як в кварцових так і в механічних годинниках. У кварцовому годиннику спочатку налаштовується дата, місяць і рік щодо високосного (всього 4 варіанти) і в подальшому управляється за допомогою електронного модуля. У механічному годиннику вічний календар зустрічається рідко і має дуже високу вартість. У разі механічного годинника вічний календар керується колісною передачею завдяки колесам, що мають особливий розрахунок зубів.
 • Функція стоп-секунди: Ця функція зупиняє хід секундної стрілки під час коригування часу. Використовується для більш точного встановлення поточного часу.
 • Multi-Year Calendar: Функція мультикалендаря дозволяє зіставляти рік (зображений на диску) з верхньою шкалою місяців на циферблаті і в результаті отримати відповідність дати з днями тижня саме цього місяця (шкала в нижній частині циферблата)
 • EOL – функція попередження низького заряду елемента живлення. За деякий час ( залежно від механізму від 1 неділі до 1 місяця) секундна стрілка годинника починає рухатися із затримкою на декілька секунд. Такий режим свідчить шо годинник скоро зупиниться , та треба звернутись до сервісного центру для заміни батарейки.
 • Хронограф або секундомір – Хронограф у годиннику це пристрій, що дозволяє вимірювати відрізки часу. Ту ж функцію у вашому смартфоні виконує секундомір, а в руках фізрука можна побачити простий хронограф без годинника. Годинник із хронографом легко відрізнити від звичайних по двох додаткових кнопках з боків від заводної головки. Як правило, верхня кнопка запускає та зупиняє відлік часу, а нижня скидає показання в положення 0. У різних механізмах використовуються різні діапазони вимірювань починаючи від 1/100 секунди і закінчуючи 24 годинами.
 • Фази луни(лунний календар) – різновид календаря, основу якого лежить період зміни фаз Місяця, тобто синодичний місяць. Найраніший місячний календар вели мисливці-збирачі льодовикового періоду, які жили 42-37 тисяч років тому. Археологи виявили календарні позначки серед скельних зображень раннього верхнього палеоліту. Першим інтерпретував позначки у малюнків тварин як знаки місячного календаря американський незалежний археолог і журналіст Александер Маршакruen (англ. Alexander Marshack) у 1972 році, і тоді його міркування були піддані обґрунтованій критиці. Однак непрофесійні ідеї А. Маршака та його піонерство у використанні інструментального підходу в аналізі палеолітичних зображень вплинули на подальші дослідження стародавніх малюнків (переважно серед французьких вчених). У 2023 році вчені не тільки підтвердили, що позначки на малюнках раннього палеоліту є календарними оцінками, але й висловили також гіпотезу, що люди використовували місячний календар і в більш ранні пахощі, аж до 150 тис. років тому. До раннього мезоліту відноситься місячний календар віком близько 10 тис. років тому, виявлений у Шотландії.
 • Таймер зворотного відліку – це послідовний зворотний відлік часу до моменту настання певної події. Коли ви використовуєте зворотний відлік, ви можете відстежувати, скільки часу залишається до якоїсь події
 • Bluetooth® Smart – Годинник оснащений технологією Bluetooth®, яка пропонує енергозберігаючу можливість передачі даних натисканням кнопки. За допомогою Bluetooth® ви можете підключити годинник до смартфону, не використовуючи провід, та отримати доступ до цілого ряду корисних функцій.
 • Smartphone time – Якщо годинник підключено до смартфону, час встановлюється автоматично і відображається поточний час, тому в усьому світі.
 • Функція світового часу – Відображення поточного часу в основних містах та конкретних областях по всьому світу.
 • Schedule-Timer – Завжди слідкуйте за призначеними зустрічами за допомогою “Таймера розкладу”. Зустрічі з календаря смартфона переносяться на годинник і відображаються на дисплеї із зазначенням часу початку та закінчення. Крім того, вони з’являються на годиннику за 120 хвилин до оголошеного початку і ведуть зворотній відлік.
 • Будильник – будильник нагадає Вам про події, що повторюються, за допомогою звукового сигналу, встановленого Вами на певний час. Ви також можете активувати погодинний сигнал часу, що повідомляє про кожну повну годину. Ця модель має п’ять незалежних будильників для сповіщення про важливі зустрічі.

Елементи корпусу та функції корпусу та браслета

 • Однонаправлений поворотний дайверський безель: Додатковий пристрій на корпусі годинника призначений для встановлення позначок на певний проміжок часу . До появи дайверських комп’ютерів використовувався при зануренні, засікаючи час на скільки вистачить кисню в балоні, тому дайверський безель обертається проти годинникової стрілки, щоб при випадковому прокручуванні зменшував час перебування на глибині, а не збільшував. У сучасному годиннику, не втрачаючи своїх вихідних функцій, використовується частіше як елемент декору.
 • Головка з різьбовою фіксацією: Такий вид фіксаціі використовується в першу чергу для поліпшення водонепроникних властивостей корпусу годинника. Як правило викручюється обертами на себе, а закручувати – навпаки, але з невеликим опором в сторону корпуса, для подолання зусилля пружинки. ВАЖЛИВО герметичність в таких корпусах зберігається тільки за умовами затягнутою головки, у викрученному стані ущільнювачі не забезбечують необхідного опору тиску води.
 • Відкритий баланс (відкрите серце) – елемент декору, коли частина циферблата (може бути вільної форми) , відкрита та через цей отвір можна побачити роботу баланса та інколи усього вузлу спуска.
 • PVD (Physical vapor deposition) – Під однією абревіатурою PVD об’єднано кілька способів напилення покриттів шляхом прямої конденсації пари матеріалу, що наноситься. Весь процес відбувається у вакуумі за температури від 150 до 500 градусів Цельсія. Виробники годинника часто не вдаються в подробиці про те, який саме матеріал вони використовують для створення покриття на корпусі. У більшості випадків ми можемо лише задовольнятися словосполученням «корпус з PVD покриттям», так і не дізнавшись, що саме було використано для нанесення плівки, що покриває корпус. Проте сам процес виглядає досить цікаво: 1) У вакуумі створюється пара з частинок речовини, вибраної для напилення2 ) Пар наноситься на корпус годинника 3) Пара конденсується на корпусі 4) Покриття завтовшки до декількох мікрон готове. Поверхня корпусу годинника не вимагає ніякої додаткової обробки
 • Арабеска (Арабески) — вид орнаменту: химерне поєднання геометричних і стилізованих рослинних мотивів, іноді включає стилізований напис (під арабську вязь або рукописний) . Арабеска будується на повторенні і множенні одного або декількох фрагментів візерунка. Нескінченний, що протікає в заданому ритмі, рух візерунків може бути зупинено або продовжено в будь-якій точці без порушення цілісності візерунка. Такий орнамент фактично виключає фон, оскільки один візерунок вписується в інший, закриваючи поверхню (європейці називали це «боязню порожнечі»). Арабески можна розміщувати на поверхні будь-якої конфігурації, плоскої чи опуклої. Немає ніякої принципової різниці між композиціями на стіні або на килимі, на палітурці рукопису або на кераміці.
 • Super Hard Coating Diashield (Seiko) – Надтверде, безбарвне покриття яке наноситься на корпуси та браслети годинників, як правило вищої цінової категорії і там де використовується традиційне полірування Заратсу. Твердість цього покриття в 2-2.5 разів перевищує твердість нержавіючої сталі. Варто брати до уваги, що це покриття і воно надійно захищає корпус і браслет годинника від дрібних повсякденних подряпин і притертостей, але не захищає від глибоких і сильних подряпин завданих ударами.
 • Zaratsu – Метод шліфування металу який використовує компанія Seiko. Zaratsu роблять за допомогою диска, що обертається, на якому закріплюється лист рисового паперу. Є кілька класів полірування зарацу залежно від рівня “ідеальності” поверхні. У найвищій версії М6 рисовий папір змінюють на олов’яний диск і полірують корпус спочатку за допомогою паперового абразиву, а потім використовують диск з олова, щоб довести поверхню до ідеального стану. Одна грань може поліруватись близько двох годин, можете собі уявити, скільки часу йде на те, щоб обробити годинник повністю. Завдяки максимальній взаємодії світла з плоскими поверхнями, корпус справляє враження найвищої точності виконання, з супер чіткими лініями та тим самим дзеркальним відображенням, в якому ви можете побачити себе самі.
 • Міланське плетіння – міланське плетіння прийнято називати вид браслета, в якому ланки являють собою не класичні кільця, а своєрідні якірки, які кріпляться один до одного в одній площині. На вигляд міланське плетіння нагадує кольчугу або металеву сітку.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CAPTCHA ImageChange Image